Historia w skrócie

W pierwszych latach XXI wieku Hultafors, producent narzędzi ręcznych, który powstał w roku 1883 jako wytwórca miar składanych, przyspieszył swój rozwój poprzez szereg akwizycji.

W roku 2005 nastąpiło nabycie szwedzkiego producenta drabin Wibe Ladders, a rok później szwedzkiego wytwórcy odzieży roboczej i ochronnej Snickers Workwear. Przejęcie Snickers Workwear nie tylko dało Hultafors możliwość rozwoju na rynku europejskim, ale również przyczyniło się do stworzenia Hultafors Group.

W roku 2006 została założona Hultafors Group jako spółka wspólna dla Hultafors, Wibe Ladders i Snickers Workwear. Od tego czasu Hultafors Group powiększyła się zarówno poprzez organiczny wzrost, kolejne akwizycje np. brytyjskiego producenta miar Fisco Tools w roku 2008, jak i przez spółki franszyzowe Snickers Workwear w Danii, Finlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii w tym samym roku.

W 2011 Hultafors Group przekształciła się w Hultafors Group AB stając się spółką matką dla Hultafors, Wibe Ladders i Snickers Workwear. Hultafors Group AB znajduje się pod kontrolą szwedzkiego koncernu Investment AB Latour.