Hultafors Group nabywa Hellberg Safety AB

Hultafors Group AB podpisał umowę nabycia Hellberg Safety AB (“Hellberg”), z siedzibą w Stenkullen, Szwecja. Przejęcie nastąpi ze skutkiem natychmiastowym.

Hellberg jest wyspecjalizowanym producentem produktów do indywidualnej ochrony słuchu, twarzy oraz komunikacji na stanowisku pracy. Produkty, założonej w Szwecji w 1962 roku firmy, obecne są na 50 rynkach. Produkcja, magazyny oraz własny ośrodek badawczo-rozwojowy Hellberg znajdują się w centrali w Stenkullen. Sprzedaż netto w 2017 r. wyniosła 66 mln SEK z poziomem rentowności zgodnym z celami finansowymi Latour. Przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 20 pracowników.

Akwizycja jest częścią strategii Hultafors Group mającej na celu poszerzenie oferty produktowej w zakresie środków ochrony osobistej. Dzięki nabyciu Hultafors Group pozyska dostęp do pełnego portfolio wysoko zaawansowanych produktów do ochrony słuchu i twarzy, jak i rozwiniętych kontatów handlowych, w tym z wieloma rozpoznawalnymi firmami międzynarodowymi.

“Cieszymy się z tej umowy, ponieważ myślimy, że Hellberg będzie perfekcyjnie pasował do Hultafors Group w realizacji naszych ambicji w obszarze środków ochrony osobistej. Widzimy wiele okazji do rozwoju po włączeniu portfolio produktów Hellberg do sieci sprzedaży Hultafors Group” mówi Ole Kristian Jødahl, CEO Hultafors Group AB.

“Hultafors Group to firma, którą znamy już od dłuższego czasu i wierzymy, że sieć i kontakty handlowe Hultafors Group w wielu krajach będą doskonałą podstawą do przeniesienia aktualnego biznesu Hellberg na nowy poziom”, mówi Joakim Ohlander i Colin MacKenzie, dotychczasowi właściciele Hellberg.

Więcej informacji udzielają:

Ole Kristian Jødahl
CEO Hultafors Group AB
+47 900 88 305

Jens Eriksson
Director, M&A and Strategy Hultafors Group AB
+46 702 114 601