Hultafors Group przejmuje Johnson Level & Tool Mfg. Co., Inc.

Hultafors Group AB podpisała umowę o nabyciu Johnson Level & Tool Mfg. Co., Inc., ("Johnson") z siedzibą w Wisconsin w Stanach Zjednoczonych. Przejęcie nastąpi ze skutkiem natychmiastowym skutkiem.

Johnson jest uznanym dostawcą narzędzi do wyznaczania i pomiarów i liderem rynkowym w kilku kanałach dystrybucji. Sprzedaż netto w 2017 wyniosła 36 MUSD, a rentowność była zgodna z celami finansowymi Latour. Firma zatrudnia 70 pracowników.

Przejęcie jest częścią strategii Hultafors Group mającej na celu wzmocnienie jej obecności na rynkach Ameryki Północnej. Poprzez przejęcie Hultafors Group uzyska dostęp do szerokiej sieci punktów dystrybucyjnych w różnych kanałach sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, a także pełnego portfolio poziomnic, laserów i innych narzędzi do pomiarowania i wyznaczania elementów konstrukcyjnych.

"Jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni, że otrzymaliśmy możliwość odziedziczenia tej firmy, którą rodzina Johnson zbudowała i rozwijała przez wiele, wiele lat. Johnson ma bogatą ofertę produktów i znakomite relacje z klientami, co moim zdaniem wniesie znaczący wkład w rozwój Hultafors Group "- powiedział Ole Kristian Jødahl, CEO Hultafors Group AB.

"Hultafors Group to firma, którą znamy od 30 lat i wierzymy, że długofalowa perspektywa i zaangażowanie, które charakteryzują Hultafors Group, będą doskonałą podstawą do dalszego rozwoju Johnson jako firmy przez wiele lat", powiedzieli Bill i Bob Johnson, poprzedni właściciele przedsiębiorstwa.

W efekcie przejęcia oczekuje się, że dług netto Investment AB Latour wzrośnie do blisko 5,0 mld SEK.

Göteborg, Kwiecień 30, 2018

INVESTMENT AB LATOUR (PUBL)
Jan Svensson, CEO

Więcej informacji udzielają:
Ole Kristian Jødahl, CEO Hultafors Group AB, +47 900 88 305
Jens Eriksson, Director, M&A and Strategy Hultafors Group AB, +46 702 114 601